Půjčky pro nezaměstnané

Půjčky pro nezaměstnané spadají mezi nejžádanější a nejvyužívanější druhy úvěrů. Je to především určeno tím, že je v dnešní nelehké době stále více lidí bez pravidelného příjmu, čili zaměstnání. Do této situace se může dostat skutečně každý z nás, ještě dřív, než se naděje, o tom není vůbec pochyb.

Lidé, co ztratili práci nebo jí nemají již delší dobu se ve finanční krizi někdy obracejí na bankovní společnosti, kde jim však žádost nikdy neschválí a ani schválit nemohou. Pro bankovního věřitele představují nezaměstnaní skutečně obrovské riziko, proto se tito klienti záhy obracejí na nebankovní instituce, které půjčky pro nezaměstnané poskytují a mají je ve své stálé nabídce. Tyto úvěrové produkty pak ale ve většině případů nabízí s vyšší úrokovou mírou než banky. Důvodem bývá fakt, že se nezaměstnaný není schopen podložit dostatečným příjmem pro řádné a pravidelné splácení půjčky. Nebankovní instituce většinou podporují všechny občany bez rozdílu zaměstnání.

Vzhledem k tomu, že klienti, kteří žádají o půjčky pro nezaměstnané nemají stálou a pravidelnou mzdu, požadují soukromí investoři buď ručitele nebo zastavení nějaké nemovitosti či chaty. Žadatel o půjčku je pak nucen ručit 3.osobou a u vyšších částek dokonce svým bytem, což se jistě ne všem zamlouvá. Vzhledem k tomu, že klienti ne vždy požadují vysoké úvěry, není ručení nemovitostí tak nutné. Sjednání půjčky pro nezaměstnané je téměř okamžité a tím pádem i bezproblémové. Zákazník pouze sepíše na některém z kontaktních míst potřebnou smlouvu a obratem obdrží na ruku peníze. Ušetříte si tak svůj drahocenný čas, který byste museli vynaložit vyplňováním zbytečných dotazníků na pobočce a zdlouhavým čekáním, než zaměstnanec údaje vyhodnotí a zpracuje